Yatırım Danışmanları Kripto Varlıklarına Akın Etti!

bitcoin
bitcoin
Daha Fazla
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2020 yılında pandemi sonrası bütün Dünya’da büyük ilgi çeken kripto varlıklar, gün geçtikçe etkisini artırmaya devam ediyor. Özellikle halk tarafından büyük ilgi gören kripto varlıklar, sonrasında kurumsal birçok firmanın da radarına girmişti. Bazı kurumsal firmalar ve devletler karşı çıkarken diğerleri de kripto varlıkları çoktan benimsemeye ve kullanmaya başladılar. Şimdi ise profesyonel yatırım danışmanları veya finansal danışmanlar portföylere kripto varlıkların eklendiğini ve eklenebileceğini söylediler.

Finansal Planlama Derneği tarafından sunulan bir rapor, kripto varlıklar hakkındaki tutumu gözler önüne serdi. Normalden daha fazla finansal danışmanın müşterilerine, portföylerine biraz bitcoin ve altcoin eklemesini tavsiye ettiği görüldü. Mart ayında yapılan ankete göre finansal danışmanların %26’sı önümüzdeki 12 içinde kripto varlık tavsiyelerini artırmayı planladıklarını söyledi. Aynı zamanda müşterilerden gelen kripto varlık sorularının geçen seneye göre 3 kat arttığını da belirttiler.

Raporda dikkat çeken bir değer ifade ise müşterilerin artan enflasyonlardan dolayı kripto varlıkları bir koruma aracı olarak görmeleridir. Enflasyonun artmasıyla tedirgin olan yatırımcılar, gelen teşvik paketleri ile paralarını kripto varlıklarda değerlendirmeyi daha uygun gördüklerini belirtmişlerdir.

NOT : Yazılarımız tamamen bilgilendirmek amacıyla olup asla yatırım tavsiyesi içermemektedir.

YAZAR: AKIN CAN CESARETLİ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir