JP MORGAN’DAN BİTCOİN UYARISI!

jp morgan-bitcoin
jp morgan-bitcoin
Daha Fazla
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

JP Morgan’dan Bitcoin Uyarısı! Kripto piyasasında üst üste gelen olumsuz haberler sonrasında piyasa düşüşe geçmişti. Büyük kurumlardan, şirketlerden gelen haberler piyasayı etkilemeye devam ediyor. Önceden Bitcoin için olumlu yorumlar yapan JP Morgan CEO’su Jamie Dimon, şimdi de Bitcoin için yatırımcıları uyardı. Peki neden uyardı ? Ne söyledi ?

JP Morgan CEO’su Jamie Dimon, yatırımcılara Bitcoin yatırımı yapmaktan kaçınmaları gerektiğini söyledi. Piyasa değerlerine göre ilk sırada olan Bitcoin’in herhangi bir kurum, kuruluş veya varlık tarafından desteklenmediğini söyledi. İfadelerine şunları da ekledi, “Herhangi bir varlık tarafından desteklenmeyen herhangi bir şeyin benim gözümde değeri yoktur. Benim fikrime göre Bitcoin, şu anda altın veya para gibi bir değer değildir. Kişisem tavsiyem yatırımcılar dikkatli olmalıdır.” Bu açıklamalarının ardından ise bu açıklamalarının, varlıklar tarafından desteklenen blockchainler ve stablecoinler için değil sadece kripto para birimleri için olduğunu söyledi. İşin ilginç yanı ise bu açıklamayı ABD kongresinde düzenlenen bir oturumda, temsilcilerin sorularına karşılık olarak yapmasıdır. Aynı zamanda birkaç ay önce özel müşterilerine Bitcoin fonu açmak istediğini söyleyen JP Morgan’ın bu şekilde açıklama yapması yatırımcıları tedirgin etti.

Kripto varlık regülasyonlarını sert bir şekilde savunan Jamie Dimon “Açıklamaların müşterilerin istemediği anlamına gelmiyor. Bu bir firmayı nasıl yönettiğiniz ile ilgilidir. Yasal hale getirirseniz bizimkileri satmaktan alıkoymayacağım ” dedi. Aynı zamanda ifadelerine şunları da ekledi “Yetersiz olan düzenleyicilerin; geleceğe, yüksek frekanslı ticarete, kripto para birimlerine daha fazla dikkat etmesi gerekiyor. Kripto varlıkların çevresin yasal ve düzenleyici bir çerçeve oluşturulması gerektiğine inanıyorum dedi.”

YAZAR: AKIN CAN CESARETLİ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir