Google’dan Önemli Kripto Kararı !

google
google
Daha Fazla
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gelirlerinin çoğunu reklamlar ile karşılayan Google, aldığı karar ile kripto para borsaları ve soğuk cüzdan şirketlerinin artık reklam veren olabileceklerini açıkladı. Aldığı kararı 3 Ağustos 2021 tarihinde uygulamaya başlayacaklarını açıkladılar. Ancak bunun için bazı şartların sağlanması gerektiğini söylediler.

Bugüne kadar Google arama motorları, kripto paralar ile alakalı reklam verilmesine izin vermiyolardı. Aldıkları karar ile 3 Ağustos tarihinden itibaren artık arama motorları bu reklamlara izin vermeye başlayacak. Yapılan açıklamaya göre şimdilik sadece ABD’de ki kripto para yatırımcılarını etkileyecek bir karar. Aynı zamanda bazı şartlar sağlanmalı. Peki nedir bu şartlar ?

Google’ın yaptığı açıklamaya göre her kripto şirketi veya kuruluşu reklam veremeyecek. Reklam verebilmesi için kurum veye kuruluşların bulundukları eyaletlerin kurallarına ve ABD genel kanunlarına uyma zorunluluğu bulunuyor. Ayrıca reklam başvurusu yapan kurum veya kuruluşların kesinlikle lisanslı ve yetkili bir kuruluş olması gerekiyor. Aynı zamanda reklamların Google Ads kurallarına mutlaka uyması gerekiyor ve reklam veren kişilerin bilgilerinin eksiksiz olması gerekiyor.

Google’ın aldığı bu karar ise kripto varlık yatırımcılarını, kararlardan taviz verilmediği sürece oldukça etkiliyor. Gün geçtikçe çoğalan kripto varlık yatırımcılarının büyük bir kısmı güvenli olmayan borsalarda paralarını tutuyor. Google’ın uygulayacağı yöntem sayesinde insanlar güvence altına alınabilecek.

YAZAR: AKIN CAN CESARETLİ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir