Bitcoin Yönünü Değiştirdi! Kritik Eşik Geldi Çattı!

kripto-kripto para
kripto-kripto para
Daha Fazla
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin yükselecek mi? Mayıs ayında art arda gelen kötü haberlerle kripto paralarda ciddi bir düşüş yaşanmıştı. İlk olarak Elon Musk, Tesla için Bitcoin ile ödemeleri askıya aldığını açıklamıştı. Daha sonra sırasıyla Çin ve İran’dan gelen madencilik yasağı haberleri ile beraber düşen kripto paralar, son 2 gündür gelen haberle beraber yeniden yükselişe geçmeye başladı. Bu haberlerin arasında El Salvador’un kripto paraları resmi olarak kabul etmesi ve Tanzanya’nın da El Salvador’un ardından kripto paraları resmi olarak kabul etmek için adım atması gibi haberler bulunuyor. Ülkeler kripto paraları resmi olarak kabul etse de asıl haber Elon Musk’tan geldi.

Bitcoin yükselecek mi? Kripto para madenciliğinin yüksek elektrik tüketimine sebep olmasından dolayı karbon salınımının çoğaldığını ve daha temiz enerji çözümü bulunana kadar Bitcoin ile Tesla satışları durdurulmuştu. Haziran ayı başında toparlanmaya başlayan kripto para piyasası Elon Musk’ın kırık kalp tweeti sonrasında yeniden düşüşe geçmişti.

Bitcoin Yükselecek Mi?

Bitcoin Yükselecek mi? Elon Musk’ın Mayıs ayında ki açıklamalarından sonra düşüşe geçen kripto para piyasası yine Elon Musk’ın açıklamalarıyla yükselişe geçti.Elon Musk yaptığı açıklamada Tesla’nın Bitcoin varlığının sadece %10’unu sattığını söyledi. Ayrıca Bitcoin madenciliğinin temiz enerji harcaması için bir çözüm bulunursa Tesla’nın Bitcoin ile ödemeyi tekrar kabul edeceğini de söyledi.

14 Nisan’da 64.804 dolarla rekor kıran Bitcoin, bu son açıklamalarla beraber olumlu yönde hareket ediyor. Son 24 saatte 41 bin dolar seviyelerini gören Bitcoin şu anda 40.500 dolar seviyelerinde seyrediyor.

YAZAR: AKIN CAN CESARETLİ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir