Bitcoin Herkes İçindir!

bitcoin-twitter
bitcoin-twitter
Daha Fazla
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzun zamandır olumsuz haberlerle hacmi düşen kripto varlık piyasasında olumlu bir haber Twitter CEO’su Jack Dorsey’den geldi. Yatırımcıyı sürekli tedirgin eden haberlerle sarsılan kripto varlık piyasası, bu haberle beraber olumlu bir harekete geçmiş gibi görünüyor. Peki Jack Dorsey ne dedi ?

Bir Amerikan finansal hizmetler ve dijital ödeme şirketi olan Square’in kurucu ortağı ve Twitter’ın kurucusu olan Jack Dorsey, şirketin Bitcoin için bir donanım cüzdanı yapmayı düşündüğünü söyledi.

Bu düşüncenin gerçekleşmesi için yazılımından donanımsal tasarımına kadar açık bir şekilde ve toplulukla iş birliği içerisinde çalışılmasını istediğini söyleyen Jack Dorsey, aynı zamanda bu düşüncenin gerçekleşmesi için bazı felsefeler edindiğini söyledi. Bu felsefeleri açıklamaya “Bitcoin herkes içindir ” diyerek başladı. Küresel pazara çözüm getiren bir ürünün geliştirilmesinin şirket için önemli olduğunu vurguladı. Tecrübeli CEO, Twitter ve Square’de ki başarıları için “Bizi buraya getiren herkese saygılar” diyerek cümleye başladı ve “Önümüzde ki 100 milyon kişiye gözetimsiz bir çözüm bulmanın önündeki en büyük engeller nelerdir ? ” diyerek bitirdi. Aynı zamanda Twitter üzerinden “Twitter ve Square üzerinde çalışıyor olmasaydım kesinlikle Bitcoin üzerinde çalışıyor olurdum. Bitcoin kesinlikle her şeyi değiştirecek” açıklaması yaptı. Bu açıklamanın hemen ardından düşüş sürecinde olan Bitcoin, 37.000 doların üzerine çıkarak yükselişe geçti.

Her ne kadar teknolojilerinden çok haberleriyle etkilenen bir piyasa olsa da, olumsuz haberler dalgasının ardından gelen bu haber yatırımcıları umutlandırdı.

YAZAR: AKIN CAN CESARETLİ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 4 ay önce

    […] Bitcoin yükselecek mi? Mayıs ayında art arda gelen kötü haberlerle kripto paralarda ciddi bir düşüş yaşanmıştı. İlk olarak Elon Musk, Tesla için Bitcoin ile ödemeleri askıya aldığını açıklamıştı. Daha sonra sırasıyla Çin ve İran’dan gelen madencilik yasağı haberleri ile beraber düşen kripto paralar, son 2 gündür gelen haberle beraber yeniden yükselişe geçmeye başladı. Bu haberlerin arasında El Salvador’un kripto paraları resmi olarak kabul etmesi ve Tanzanya’nın da El Salvador’un ardından kripto paraları resmi olarak kabul etmek için adım atması gibi haberler bulunuyor. Ülkeler kripto paraları resmi olarak kabul etse de asıl haber Elon Musk’tan geldi. […]